Jöhetnek a városnéző utak - ennyiből megúszhatjuk a biztosítást!
Jöhetnek a városnéző utak - ennyiből megúszhatjuk a biztosítást!
A nagy kánikula és Boris után eljött a rövidebb városnéző utak és kirándulások ideje. Bár ezek általában kevesebb veszéllyel járnak, mint a tengerparti vagy extrém sportos nyaralás, de baj ezeken is érheti az embert. Összehasonlítottuk az ezekre köthető utasbiztosításokat, amelyek fejenként napi ezer forint alatt is megúszhatók.
Az időjárás egy hirtelen fordulattal, a Boris ciklonnal jelezte, hogy végképp véget ért a hosszú nyár, de a hűvösebb idő is számos előnnyel jár, ha utazunk. Végre nem kell folyamatosan keresni az árnyékot az agyforraló időben és aggódni a leégés miatt, helyette már kellemesen tehetünk hosszú sétákat, kirándulásokat kedvenc vagy most felfedezendő városokban, vidékeken.
Akár egy hosszú hétvége is elég lehet erre. Ezeket az utakat egész olcsón megúszhatjuk, különösen, ha elég időt szánunk a tervezésre, előkésztésre, hiszen így az utazást, a szállást és a programokat is ki lehet hozni kevesebb pénzből, és jól ki tudunk használni néhány napot is.
Az előkészületekhez a biztosítás is hozzátartozik
Az utazás megtervezéséhez a megfelelő utasbiztosítás megkötése is hozzátartozik, amiről egy néhány napos, látszólag kevés veszélyt rejtő kirándulás, városnézés esetén sem szabad elfeledkezni. Szerencsére ezt akár az indulás előtti utolsó napokra is hagyhatjuk, hiszen online, akár a mobilunkon is percek alatt kiválaszthatjuk és megköthetjük a nekünk való konstrukciót. A Bank360.hu utasbiztosítás kalkulátorával megnéztük, mennyibe kerül ez, ha három napra utazik két fő repülővel Németországba, és nem terveznek mást, csak városnézést.
A Mapfrénél 4104 forintba kerül a biztosítás két főre, ami legfeljebb 500 ezer forintot fizet poggyászkárra, és még útlemondás biztosítást is tartalmaz, 20 százalékos önrésszel. Egy napra és egy főre lebontva ez a biztosítás mindössze 684 forintba kerül.
A Groupama Biztosító ajánlata sem sokkal drágább, 4698 forintba kerül két főre és három napra. Az útipoggyászt ért károkra itt is legfeljebb 500 ezer forintot fizet a biztosító, útlemondás viszont nincsen. A Groupama és a Mapfre is 150 millió forintban határozta meg az orvosi ellátásra kifizethető összeg felső határát ennél az ajánlatnál.
A Colonnade biztosítása sem kerül sokkal többe, 4792 forintot kell fizetni érte. Az útipoggyászra 550 ezer forint a kifizethető maximum, az orvosi ellátás viszont a többszöröse az előzőnek. A műszaki cikkekre kifizethető összeg maximuma 270 ezer forint, ha ezt a biztosítást választjuk.
Még az EUB ajánlata is ötezer forint alatt marad, 4920 forintért kínálják az L csomagot, ami repülős utazásokra is megfelelő. A fő térítési összegek hasonlóan alakulnak a Groupamához, az útipoggyászra sérülés vagy eltűnés esetén itt is félmillió forint kapható, az orvosi ellátásra pedig legfeljebb 150 millió forint.
Az Union már a valamivel drágábbak közé tartozik, de még itt is bőven napi ezer forint alatt marad a biztosítás díja egy főre, 880 forintra jön ki az összeg. A teljes ár 5280 forint, ezért félmilliárd forint az maximum orvosi térítés, 550 ezer forint fizethető ki a poggyászért, műszaki cikkenként pedig 250 ezer forint.
Az Allianz, amely járatkésés esetén azonnali térítést is nyújt, 5340 forintért kínálja Platina biztosítását. Az orvosi ellátás tekintve ők a legnagyvonalúbbak, mivel nincsen felső határ a térítésnél, az útipoggyászra azonban 400 ezer forintot fizetnek maximum. Műszaki cikkenként 250 ezer forint a téríthető összeg felső határa.
Az Alfa biztosítása 5760 forintba kerül, ezért az összegért a poggyászkárt akár 600 ezer forintért is megtérítik, ezen belül műszaki cikkenként legfeljebb 150 ezer forint a térítés, az orvosi ellátásra maximum 200 millió forintot fizetnek.