Nyaralás autóval: jelentős különbségek vannak a biztosítások között
Nyaralás autóval: jelentős különbségek vannak a biztosítások között
Egy külföldi nyaralás biztosítása fejenként néhány száz forintból megúszható, még akkor is, ha autóval vágunk neki az útnak - derül ki a Bank360.hu összehasonlításából. Ha az utazásunkhoz illeszkedő biztosítást választunk, anyagi és ügyintézési segítséget is kapunk a biztosítónktól, például akkor, ha elromlott az autónk vagy baleset ért bennünket.
Ha a szomszéd országba tervezzük a nyaralást, a repülőnél kényelmesebb és rugalmasabb lehet, ha inkább autóval indulunk útnak, így biztosan megússzuk a járatkésést és a saját tempónkban juthatunk el az úti célhoz. Autóval közlekedve viszont érdemes a biztosítást is az utazás módjához igazítani és olyan csomagot választani, amely autós asszisztenciát is tartalmaz. Így a biztosítás abban az esetben is nyújt kártérítést, ha az út során valami történne az autónkkal. A kötést közvetlenül az indulás előtt is elintézhetjük, gyorsan és egyszerűen: percek alatt összehasonlíthatjuk az ajánlatokat és megköthetjük a számunkra ideális biztosítást, akár a mobilunkról is.
A biztosítás emellett az utazás teljes időtartama alatt védelmet nyújt. Kisebb balesetek, például medúzacsípés vagy bokarándulás esetén az asszisztencia szolgáltatás segít megtalálni a legközelebbi kórházat vagy rendelőt, emellett a biztosító az ellátás kiadásait is megtéríti a szerződéses összegig. A biztosítás a velünk utazó poggyászra is kiterjed, így ha a csomagjainkkal történik valami útközben, akkor is számíthatunk kártérítésre.
Mennyibe kerül az utasbiztosítás?
Egy külföldi utazás teljes költségéhez képest az erre kötött biztosítás összege szinte aprópénz, de az ajánlatok között árban és szolgáltatásban is nagy különbségek vannak. Választhatunk drágább, több káreseményre kiterjedő és magasabb térítési összeget kínáló biztosítást is, de ennek az ára sem fogja nagyon megdobni a nyaralás teljes költségét.
Ez még akkor is így van, az autónkat is szeretnénk plusz védelemmel felvértezni a meglévő kötelező és casco biztosításokon felül. Hét napra, egy öt fős baráti társasággal számolva a horvát tengerpartra kötött biztosítás 24 886 forintba kerül a Mapfre biztosítónál, ami azt jelenti, hogy egy főre számolva 711 forintra jön ki a biztosítás naponta. Ez a díj valamivel meghaladja az alap biztosítások díját, de ha figyelembe vesszük, hogy így az autóval kapcsolatos káreseményeknél is védve vagyunk, nem tekinthető jelentősnek a plusz költség.
A többi biztosítónál sem kell sokkal többet fizetni, az Union 27 475 forintért kínálja ugyanezt a viszonylatot, a Colonnade-nél pedig 28 995 forintot kell fizetni. Néhány biztosító ennél magasabb díjjal számol, a Groupamánál például 30 835 forintba, az Allianznál pedig kereken 35 000 forintba kerül az autós asszisztenciával egybekötött utasbiztosítás. Az EUB ajánlata 36 400 forintról szól a Bank360.hu utasbiztosítás kalkulátora alapján.
Az utazáshoz illeszkedő biztosítást válasszunk!
Szakértők szerint érdemes olyan biztosítási csomagot választani, amelyik illeszkedik az utazásunk jellemzőihez. Ha autóval utazunk, akkor mindenképp az autós asszisztenciával kiegészíthető biztosítások közül válasszunk, az összehasonlításnál ezt egy gombnyomással beállíthatjuk. Az autós utazás esetében már eleve megmutatja a kalkulátor az asszisztencia szolgáltatásokat is nyújtó ajánlatokat, amelyek jól jöhetnek lerobbanásnál vagy balesetnél.
Az is fontos szempont lehet, hogy mit akarunk csinálni a nyaralás alatt, hiszen például más feltételekkel vehetünk igénybe egy szokványos tengerparti nyaralásra szóló és egy búvárkodásos vagy extrém sportos utasbiztosítást. Érdemes tehát több részletet is megnézni, mielőtt választunk, mert minél inkább magunkra és az utazásunkra szabjuk a biztosításunkat, annál jobban véd bennünket és nyújt segítséget egy káreseménynél - tanácsolják a Bank360.hu szakértői.
Éjjel-nappal hívható asszisztencia
A kifejezetten autóra is köthető utasbiztosítások között jelentős eltérések lehetnek. Több biztosító például nem fizet abban az esetben, ha külföldön kell szervizbe vinni a kocsit, ebben az esetben célszerű inkább a hazaszállításnál igénybe venni a biztosító által térített szolgáltatást. Emellett eltérő összeget térítenek a biztosítók, ha baleset vagy meghibásodás esetén kell javítani az autót. Defektre a legtöbb biztosító fizet, de itt vannak kivételek, ezért érdemes átnézni kötés előtt a pontos feltételeket, hogy ne érjen meglepetés az út során.
Ami az anyagi segítség mellett jól jöhet, az maga az asszisztencia szolgáltatás, ami azt jelenti, hogy baj esetén 0-24-ben lehet hívni a biztosítót. Egy külföldön történt baleset vagy meghibásodás esetén így a biztosító tud segíteni az autó el- vagy hazaszállításban, tárolásában, szükség esetén pótautó bérlésekor, illetve még akkor is, ha az autó meghibásodása miatt szállásra lenne szükségünk.