Itt a biztosítók toplistája: ezek voltak a leggyakoribb otthoni balesetek a karantén alatt
Itt a biztosítók toplistája: ezek voltak a leggyakoribb otthoni balesetek a karantén alatt
A tartós otthoni bezártság minimálisan, de több otthoni balesetet okozott. A járvány okozta helyzet kapcsán kérdezte a Bank360.hu a biztosítókat a tapasztalataikról a március közepétől május végéig tartó időszakra vonatkozóan.
A biztosítók visszajelzései alapján ebben az időszakban otthon leginkább a kertészkedéssel és barkácsolással kapcsolatos balesetek, valamint az otthoni végtagtörések és zúzódások voltak a leggyakoribb biztosítási események, de érzékelhetően több leesésből fakadó baleset is történt, amelyek elsősorban az otthoni nagytakarításokkal és tetőkön végzett karbantartási munkálatokkal függenek össze.
Több termékkel is biztosíthatjuk magunkat balesetekre
A Bank360.hu szakértői felhívják a figyelmet, hogy az otthoni balesetekből fakadó kockázatokra elsősorban a jól kiválasztott balesetbiztosítás nyújt védelmet, hiszen a legtöbb felmerülő balesetre ezek a biztosítási termékek nyújtják a legkedvezőbb fedezetet.
Ezzel együtt a legtöbb lakásbiztosítás terméknél köthető vagy kapcsolható különdíj fejében vagy éppen ingyenesen kiegészítés a baleseteknél bekövetkező kockázatokra, ezekről részletesen itt írtunk.
Szintén lehetséges egy életbiztosítás mellé kötni kiegészítő balesetbiztosítást. Ebben a módozatban a haláleseten kívül rokkantság, csonttörés vagy kórházi ellátás esetén is térít a biztosító.
Íme a biztosítók válaszai:
Az elmúlt időszakban a leggyakoribb otthoni balesetek a Generali Biztosító visszajelzése szerint
- a forrázás,
- a kertészkedés közben bekövetkező balesetek,
- a tetőről való leesés,
- vagy éppen a barkácsolás közben elszenvedett sérülések, elcsúszások.
Mint írják, ügyfeleik esetében előfordult már flexelés közbeni sérülés, kutyasétáltatás közben szerzett bokaficam, macskaharapás, lábujjtörés a kanapé lábába rúgva vagy medencetörés, létráról leesve.
A Groupama Biztosító azt írta válaszában, hogy tapasztalataik szerint nem váltak gyakoribbá a balesetek, azonban jellegükben történt változás. Így megnövekedett az olyan típusú balesetek száma, mint a
- kézi szerszámmal történő kézsérülés,
- a lábujj törések (ágyba rúgott, ajtóba rúgott, lépcsőn megbotlott),
- a gyerekek kartörése,
- valamint a felnőttek létráról/lépcsőről leesése.
A K&H Biztosítónál viszont érezhetően több volt a megszokottnál a ház körüli munkából adódó baleset, mint például
- láncfűrésszel, sarokköszörűvel történő baleset, melynek az lehetett oka szerintük, hogy többet voltak otthon az emberek és több idejük volt a korábban elhalasztott ház körüli teendők, felújítási jellegű munkák elvégzésére.
A Signal Iduna nem érzékelt jelentősebb változást a korábbi események bejelentéséhez képest. Úgy látják, náluk továbbra is a leggyakoribbak a
- csonttöréssel,
- térd-, boka- és karsérüléssel járó otthoni balesetek, és ezek következményeként a kórházi, műtéti, valamint táppénz térítési szolgáltatások.
Az elmúlt hónapokban nem tapasztalt jelentős változást az ügyfeleknél az Uniqa Biztosító sem, ugyanakkor az egyértelműen érzékelhető volt, hogy a háztartási balesetek túlnyomó többsége csonttörés volt.
Az Uniqa arról tájékoztatott, hogy
- a háztartási balesetek aránya általában az összes baleset 40%-a,
- a maradék 60% sportolással, közlekedéssel, kerékpározással, rollerezéssel, esetleg segédmotorkerékpár használattal függ össze.
Viszont a súlyos következményekkel járó háztartási balesetek (barkácsolás, kertészkedés, takarítás) nagyobb arányban fordulnak elő az elmúlt hetekben.
Az Union Biztosító tapasztalatai szerint az elmúlt időszakban a leggyakoribbak a valamilyen esés következtében bekövetkező otthoni balesetek, de a kerti, ház körüli munkák során történt balesetek, fürdőszobai, konyhai, valamint egyszerű pakolásból eredőek is nagyobb számban fordultak elő, mint korábban.