Mától elérhető a Nyelvtanulási Diákhitel
Mától elérhető a Nyelvtanulási Diákhitel
A diákok legfeljebb fél millió forintot igényelhetnek nyelvtanulásra, és ha sikeres nyelvvizsgát tesznek, kamatmentesen törleszthetnek.
A Diákhitel1 és a Diákhitel2 mellett 2019. október 1-től elérhető a Nyelvtanulási Diákhitel, amelyet azok a diákok vehetnek igénybe, akik:
-
felsőoktatásban tanulnak vagy tanultak,
-
még nem szerezték meg a diplomához szükséges nyelvvizsgát.
A Diákhitel új formáját az aktív és a passzív hallgatók is igénybe vehetik, illetve azok számára is elérhető a lehetőség, akik már befejezték a tanulmányaikat és csak a nyelvvizsga hiányzik ahhoz, hogy megszerezzék a diplomájukat.
A Nyelvtanulási Diákhitel jellemzői
-
Igényelhető hitelösszeg: 100 000 Ft - 500 000 Ft (50 000 forinttal oszthatónak kell lenni),
-
futamidő: 24-60 hónap,
-
12 hónap türelmi időszak a hitelfelvétel után,
-
hitelkamat: 1,99%,
-
hitelkamat sikeres nyelvvizsga esetén: 0%,
-
az előtörlesztés ingyenes.
A teljes hitel lehet kamatmentes
A nyelvvizsga megszerzésére a legnagyobb motiváció a kamatmentesség lehet, ami akkor lép életbe, ha sikeres nyelvvizsgát tesz a hallgató. Ha az igénylés utáni első évben megszerezzük a papírt, akkor a teljes hitelösszeget kamatmentesen törleszthetjük, hiszen a türelmi időszak alatt nem kell törlesztenünk.
Szeretnél még többet spórolni? Találd meg a legkedvezőbb diákszámlákat a Bank360 bankszámla kalkulátorával! Nincs más dolgod, mint a kalkulátor beállításánál bepipálni a Diák számla opciót, és a kalkulátor a bankok diákszámla ajánlatait fogja listázni.
Nem mindegy, milyen nyelvből teszel vizsgát
A kamatmentesség akkor lesz érvényes, ha valamelyik támogatott idegen nyelvből teszünk nyelvvizsgát. Mielőtt belevágnánk a hiteligénylésbe, érdemes átnézni az erre vonatkozó feltételeket, mert például az eszperantó, ami mentőövet jelenthet a nyelvérzékkel kevésbé megáldott diákoknak, nincs a támogatott idegen nyelvek között.
A következő idegen nyelvekből választhatunk:
-
angol,
-
német,
-
francia,
-
olasz,
-
orosz,
-
spanyol,
-
latin,
-
portugál,
-
arab,
-
héber,
-
japán,
-
kínai,
-
holland,
-
finn,
-
bolgár,
-
görög,
-
horvát,
-
lengyel,
-
örmény,
-
roma (romani, beás)
-
román,
-
ruszin,
-
szerb,
-
szlovák,
-
szlovén,
-
ukrán.
Nem kell igazolni, hogy mire költötted el a hitelt
A Nyelvtanulási Diákhitel felhasználását az igénylőkre bízzák, nincs ugyanis megszabva, hogy mire kell elkölteni a felvett összeget. Járhatunk magántanárhoz, beiratkozhatunk egy intenzív nyelvtanfolyamra, vagy ha élesben szeretnénk gyakorolni a választott idegen nyelvet, akkor külföldre is utazhatunk a pénzből.
A nyelvvizsga díjára is tehetünk félre a hitelből, de azt akár vissza is kaphatjuk, ugyanis az állam 2018. január 1. óta minden 35 év alatti fiatalnak utólagosan megtéríti egy sikeres közép- vagy felsőfokú komplex nyelvvizsga árát.
Nézzünk meg a törlesztésre egy példát!
A Nyelvtanulási Diákhitellel a maximálisan igényelhető hitelösszeg 500 000 Ft, amit legfeljebb 60 hónapos futamidőre vehetünk fel. Ezekkel a feltételekkel - ha a kamattal terhelt törlesztést nézzük - a kamat 1,99 százalék, a havi törlesztőrészlet 8 947 forint, a teljes visszafizetendő összeg pedig 536 820 forint.
Ha ugyanezt az összeget banki gyorskölcsönként igényeljük, ilyen jó ajánlatot diákként biztosan nem találunk. A legkedvezőbb ajánlat ugyanezekkel a feltételekkel (fél millió forint, 60 hónapos futamidővel) a CIB Előrelépő Személyi Kölcsöne. Ebben az esetben a THM 11,73 százalék (kamat 10,99 százalék), a havi törlesztőrészlet 10 907 forint, a teljes visszafizetendő összeg pedig 654 420 forint.
A két ajánlatot összehasonlítva láthatjuk, hogy a végösszeget tekintve a Nyelvtanulási Diákhitel több mint 100 000 forinttal olcsóbb, mint a piacon elérhető gyorskölcsönök - ráadásul a futamidő alatt kamatmentessé is tehetjük a diákhitelünket, ami tovább csökkenti a visszafizetendő összeget.