Megjelent a Budapest Bank minősített fogyasztóbarát személyi hitele
Megjelent a Budapest Bank minősített fogyasztóbarát személyi hitele
Már a Budapest Banknál is igényelhető fogyasztóbarát személyi kölcsön. A Bank360.hu megvizsgálta a hitelt: kemény feltételeket szab a bank, de a kamatozás is kedvező.
Hat bank nyerte el eddig a Magyar Nemzeti Banknál minősített fogyasztóbarát személyi hitel (MFSZ) minősítését. A pénzintézetek közül többnél már igényelhető is az újfajta fogyasztási kölcsön:
- az OTP Bank MFSZ hiteléről itt írtunk,
- az Erste Bank kölcsönét ebben a cikkben vettük górcső alá,
- a Cetelem fogyasztóbarát hitelét pedig ebben az anyagban vizsgáltuk meg.
Minősített fogyasztóbarát személyi hitelt a fenti hitelintézeteken túl a Takarékbankban igényelhetünk, amelyről hamarosan részletesen is beszámolunk, illetve a Budapest Bankbank, amelynek fontosabb jellemzőit ebben a cikkben vizsgáljuk meg és hasonlítjuk össze a januárban elérhető személyi kölcsönökkel.
Budapest Bank minősített fogyasztóbarát személyi hitel főbb kondíciói
A Budapest Bank fogyasztóbarát hitelének kondíciói alapján
- a hitelösszeg minimum 800 000 forint, legfeljebb 6 millió forint,
- a futamidő legalább 12 hónap, maximum 60 hónap,
- a hitel kamata akár 7,5 százalék is lehet, thm 7,9 százalék jövedelemtől függően,
- a kölcsön szabad felhasználású, de hitelkiváltásra nem használható,
- legalább nettó 250 000 forintos jövedelem igazolása szükséges, a kamatkedvezményhez nettó 400 000 forint feletti igazolt jövedelem szükséges.
A hitel igényléséhez bankszámla nyitása szükséges, ha nincs lakossági folyószámlánk a banknál. Abban az esetben, ha nincs, a Budapest Bank díjmentes Bázis J számlacsomagot nyit.
Milyen személyi kölcsönök érhetők el januárban?
A Bank360.hu személyi kölcsön kalkulátorával megvizsgáltuk, hogy 60 hónapra felvett 3 millió forintos hitelösszeget milyen kondíciókkal tudunk felvenni, ha vállaljuk nettó 250 000 forintos jövedelem bankhoz érkeztetését.
Kedvezőbb a Budapest Bank ajánlata hasonló kondíciók mentén nettó 400 000 forintos jövedelemmel. Ekkor a kamat fix 7,5 százalék, a törlesztőrészlet 60 634 forint, a visszafizetendő összeg pedig 3 638 040 forint, a thm 7,9%.
Hasonló prémium ajánlatokat több bank is kínál 8 százalékos thm alatt, így igénylés előtt érdemes összehasonlítani a kondíciókat.
Egyéb díjak a Budapest Bank MFSZ hitelnél
Érdekesség, hogy az eddig vizsgált pénzintézetek 0,75 százalékos folyósítási díjat számoltak fel, ugyanakkor a Budapest Banknál a folyósítás díjmentes.
Az előtörlesztés díja az előtörlesztett összeg 0,5 százaléka, a futamidő utolsó évében pedig díjmentes.
Ki és hogyan igényelheti a Budapest Bank minősített személyi hitelét?
A minősített fogyasztóbarát személyi hitelt olyan ügyfél igényelheti, aki
- 25 és 60 év között van
- állandó magyar lakcíme van
- legalább egy éves folyamatos munkaviszony az aktuális munkahelyen, amely legalább 6 hónapja működik, vagy legalább egy éves munkaviszony maximum 30 napos megszakítással. Az igénylő nem állhat felmondás vagy próbaidő, táppénz alatt
- Csak határozatlan idejű munkaviszony fogadható el
- Kizárólag egy munkahelyről fogadható el jövedelem
- Készpénzes vagy külföldről származó jövedelem nem fogadható el
- Munkahelyi vezetékes vagy mobil telefonszám szükséges
- Névre vagy lakcímre szóló, legalább egy hónapja meglévő vezetékes telefon vagy mobilszolgáltatóval kötött szerződéses vagy feltöltőkártyás mobiltelefon megléte kötelező
- Kizáró ok a negatív KHR-listán való szereplés vagy a Budapest Bankos hiteleken lévő fizetési elmaradás
A hiteligénylés során nincs mód adóstárs bevonására.
A Budapest Bank kölcsönét egyelőre csak bankfiókban igényelhetjük.
Milyen jövedelmek fogadhatók el a hitel igényléséhez?
Elsődleges, azaz önálló jövedelemként munkabér, vállalkozó jövedelem (legalább 1 lezárt üzleti évvel), vagy öregségi nyugdíj fogadható el. Jövedelem kizárólag egy munkahelyről fogadható el. Saját lakossági folyószámlán a munkabér átutaláson szerepelnie kell a munkabér megnevezésnek vagy szinonimájának.
Nem fogadható el jövedelemként a csed, gyed, gyáp, gyod, osztalék, költségtérítés, árvaellátás, segélyek, gyerektartás, szociális járadék, ösztöndíj, támogatások, járadékok, napi díj, rokkant nyugdíj, hozzátartozói ellátás, őstermelői jövedelem, nevelőszülői ellátás, megbízási szerződés alapján érkező jövedelem.